dominika admaczyk

Dominika Adamczyk – Założycielka Szkoły, dyrektor

Założycielka Szkoły, pomysłodawczyni projektu. Mama dwójki dzieci: Toli lat 9 oraz Antka lat 13. Z zawodu dietetyczka medycyny chińskiej. Studiowała socjologię oraz filologię klasyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Wyznawczyni teorii zrównoważonego rozwoju, w każdym aspekcie życia. Propaguje innowacyjne rozwiązania w edukacji. Uważa, że najważniejsze co możemy budować w dzieciach, to poczucie własnej wartości i pomoc w odnalezieniu ich własnej drogi. 

Nauczycielka matematyki w klasie V i edukacji wczesnoszkolnej w klasie III oraz wychowawczyni tych klas. 

ania kolodziej

Ania Szymaszkiewicz – Kołodziej – Współtwórczyni Szkoły, dyrektor

Mama Szymona lat 13 i Leny lat 5. Po wielu latach zmagań z edukacją systemową zrealizowała swoje największe marzenie - stworzenia szkoły "z duszą” - Turkusowej Szkoły. By pokonać własne słabości, jako jedyna kobieta w Polsce przejechała rowerem z Polski do Egiptu! Przekazuje Dzieciom, że zawsze należy realizować własne marzenia i stawiać czoła przeciwnościom. Uważa, że uśmiech i radość są dobrem tego Świata. Uwielbia muzykę jazzową, psychologię oraz wyprawy kamperem. Studiowała Turystykę i Rekreację. 

andrzej wysocki

Ewa Polak

Należy do osób, które wykonują zawód nauczyciela z pełną świadomością jego plusów minusów. Z wykształcenia nauczycielka geografii, przyrody oraz edukacji wczesnoszkolnej. W nauczaniu stosuje metodę Marii Montessori.
Turkusowa Szkoła to trzecia placówka w jej karierze. Wcześniej uczyła w Szkoła Przymierza Rodzin im. ks.Jana Twardowskiego oraz Podstawowej Szkole Montessori Wawer. W swojej pracy stosuje i uczy komunikowania się w duchu NVC. Bycie nauczycielem to dla niej połączenie: pokory, empatii, szczerości i odpowiedzialności. Jej mottem są słowa Marii Montessori:,,Pozwól mi to zrobić samemu.” Jest mamą dwóch nastoletnich córek. Ma dwie wielkie pasje: wspinaczkę oraz bieganie.

Wychowawczyni klasy I-II oraz VII. Nauczycielka przyrody, geografii i biologii w klasach V,VI,VII.

kasia grulla

Kasia Gruza

Z wykształcenia polonistka i terapeutka pedagogiczna. Swoje doświadczenie zdobyła ucząc języka polskiego i historii w szkole podstawowej i gimnazjum oraz pracując w przedszkolu. Wiedza z zakresu psychologii rozwojowej Młodych Ludzi pozwala jej zrozumieć jak bardzo liczą się potrzeby Dzieci, a przede wszystkim Młodzieży poszukującej własnego „Ja”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, w którym pomaga im radzić sobie z problemami i przezwyciężać trudności.
Jej największą pasją jest teatr. Miłośniczka zwierząt.

Wychowawczyni klasy VI. Nauczycielka języka polskiego oraz historii w klasach V,VI,VII.

Monika Szymońska

Monika Szymońska

Mama Alberta lat 9. Doświadczenie zdobywała pracując z dziećmi w różnym wieku, poczynając od dwulatków. Przez wiele lat uczyła również "Business English” pracowników korporacji. Prowadziła zajęcia indywidualne oraz grupowe. Obecnie jest lektorem, metodykiem i managerem w jednej z uznanych franczyzowych szkół języka angielskiego dla Dzieci. Ukończyła szereg szkoleń m.in. prowadzenia zajęć metodą sensoryczną, dyscypliny, używania nowinek technicznych w nauce języka, zarządzania czasem na lekcji. Jej umiejętności pozwalają w niezwykle ciekawy sposób prowadzić zajęcia. W każdym Dziecku widzi naturalny potencjał do nauki i stara się go wykorzystać. Praca z Dziećmi daje jej ogromną satysfakcję. Za punkt honoru stawia sobie, aby każdy uczeń umiał bez problemu komunikować się w języku angielskim.

Nauczycielka języka angielskiego w klasach V,VI,VII.

Robert Szymoński

Robert Szymoński

Tata 9 letniego Alberta. Z wykształcenia informatyk. Zamiłowanie do pracy z Dziećmi odkrył prowadząc zajęcia pozalekcyjne z RPG (Role Playing Games) oraz zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem klocków Lego. Miłośnik matematyki, logiki, gier planszowych oraz innych aktywności stymulujących pracę mózgu. Stawia na edukację Dzieci wierząc, że właśnie w nich drzemie największy potencjał. Chciałby, aby jego uczniowie odkryli w sobie zamiłowanie do przedmiotów ścisłych i zagadnień technicznych, dlatego bardzo dużo pracy wkłada w doskonalenie własnych umiejętności i wciąż poszukuje nowych metod na uatrakcyjnienie zajęć. Uważa, że przedmioty ścisłe wcale nie muszą być nudne. Współpracuje z różnymi placówkami edukacyjnymi promując i organizując zajęcia pozalekcyjne opierające się na logice, matematyce, fizyce i technice. Szkoli również instruktorów prowadzących zajęcia edukacyjne z Dziećmi.

Nauczyciel matematyki w klasach VI i VII.Prowadzi zajęcia z informatyki w klasach V-VII.

 karolina januszewska

Karolina Januszewska

Swoją przygodę z językiem angielskim rozpoczęła w liceum wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych. Jest lektorem w jednej z międzynarodowych szkół języka angielskiego dla Dzieci. Prowadzi zajęcia w różnych grupach wiekowych, od maluszków w żłobku (ok.1.5 roku) po licealistów. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę biorąc udział w wielu szkoleniach,  warsztatach, konferencjach dotyczących nowych metod i technik nauczania języka angielskiego. Prywatnie mama 2 wspaniałych dzieci Klaudii i Filipa. Od ich narodzin jest zafascynowana pedagogiką. Uwielbia pracować z dziećmi. Czerpie ogromną radość i satysfakcję z ich osiągnięć. 

Nauczycielka angielskiego w klasach I,II,III,V.

monika rokicka

Monika Rokicka

Jest pedagogiem, instruktorem i reżyserem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowe Studium Teatru Dzieci i Młodzieży na PWST we Wrocławiu. Swoje kwalifikacje zdobywała pod okiem m.in. Beaty Pejcz, Jerzego Bielunasa i Leszka Mądzika. Jest opiekunem artystycznym młodzieżowej grupy teatralnej. Prowadzi warsztaty literackie oraz treningi kreatywności dla młodzieży i dorosłych. Interesuje się twórczą edukacją i nowatorskimi metodami pedagogicznymi. Wawer to niewątpliwie jej dzielnica. Lubi jej przestrzenie, ludzi, piękne wille i lasy, spokój oraz niosący się wśród nocy stukot pociągów.

Nauczycielka języka polskiego w klasach V i VII.

Artur Wnuk

Artur Wnuk

Absolwent wydziału chemii Uniwersytetu Warszawskiego i doktor nauk technicznych o specjalności optoelektronika Politechniki Warszawskiej. Po siedemnastu latach pracy naukowej postanowił zająć się czymś naprawdę ważnym w jego ścieżce zawodowej. Podjął się wyzwania jakim jest nauczanie Dzieci. Zaczął od działań popularnonaukowych, a niedługo potem związał się ze środowiskiem edukacji alternatywnej. W nauczaniu dostrzega olbrzymią rolę dobrej opowieści i osobistego doświadczenia. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci z doświadczeniem w edukacji domowej.

Nauczyciel chemii i fizyki w klasie VII.

ula izak

Ula Izak

Magister sztuki. Współwłaścicielka Akademii Suzi. Skrzypaczka z 30 letnim doświadczeniem. Jej przygoda z nauką muzyki zaczęła się na studiach. Już wówczas buntowała się przeciw tradycyjnym metodom edukacji muzycznej: poprawianiu, krytykowaniu i porównywaniu. Na IV roku studiów trafiła na stypendium naukowe do Belgii i spotkała nauczycielkę życia – Elisę Kawaguti - Japonkę na stałe mieszkającą w Brukseli, która oprócz aktywnego życia koncertowego uczy także studentów. Podczas pobytu w Belgii zrozumiała, że nie ma zadań trudnych. Trzeba tylko znaleźć na nie sposób. To kwintesencja nauki muzyki metodą Suzuki. Od tego czasu jej życiowym mottem są słowa: "Nie ma rzeczy niewykonalnych. Na wszystko jest sposób i właściwy czas.” Bo to, czy pokonamy trudność w dwa dni, czy dwa lata nie ma żadnego znaczenia. Liczy się ostateczny sukces. Tego stara się uczyć Dzieci.

Nauczycielka muzyki w klasach I-II i III.

karolina kudłacik

Karolina Kudłacik

Magister sztuki. Ukończyła zarówno wystawiennictwo jak i projektowanie mody oraz tkaniny artystycznej. Na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz i ogrodów, co zaowocowało ukończeniem kolejnych studiów. Namiętna zbieraczka, miłośniczka rzeczy używanych pod każdą postacią, wróg naczelny marnotrawstwa. Cierpi przy zamkniętych śmietnikach wypełnionych skarbami, nie przejdzie obojętnie koło lumpeksu, od znajomych wyszarpie każdą zbędną rzecz. Uważa że nie ma takiego przedmiotu, którego nie dałoby się twórczo wykorzystać czy przetworzyć. Od czasu kiedy ma córeczkę odkryła jaką przyjemnością jest dzielenie się skarbami i radosna improwizacja z użyciem tasiemek, pomponików i kleju na gorąco. W 2004 otworzyła pracownię plastyczną Jajko, aby dzielić się tą pasją także z innymi dziećmi.

Prowadzi zajęcia artystyczne dla klas I-II,III i V.

karolina matela

Karolina Matela

KAROLINA MATELA
Lektorka języka hiszpańskiego. Ukończyła filologię hiszpańską na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją pedagogiczną. Miłośniczka literatury i kultury iberoamerykańskiej. Graficzka i ilustratorka. Pasjonatka sportów: capoeiry, wspinaczki, narciarstwa i windsurfingu. Od 7 lat prowadzi autorskie zajęcia dla dzieci inspirowane capoeirą i jogą. Łączy grę na instrumentach, śpiew i ruch poprzez gry i zabawy grupowe. Wierzy w to, że człowiek najskuteczniej uczy się angażując jak najwięcej zmysłów oraz całe ciało. W kontakcie z dziećmi najbardziej ceni sobie szczerość tworzenie relacji i grupowej wspólnoty. Stara się dostrzegać indywidualne potrzeby i dać dzieciom przestrzeń do samostanowienia.
Mama 8-letniej Julii i 2-letniego Wincentego. Kocha wypady w góry, spacery z psem po lesie i podróżowanie.
Lektor języka hiszpańskiego w klasie 3,5,6,7.

Lektorka języka hiszpańskiego w klasach III, V, VI i VII.

kuba osicki

Kuba Osiński

KUBA OSIŃSKI
Nauczyciel z pasji i powołania. Od ponad 10 lat związany z edukacją. Swoją przygodę rozpoczynał w Ośrodku Rozwoju Edukacji, szkoląc m.in. nauczycieli i dyrektorów. Wspomagał również szkoły w ich rozwoju. Interesuje się świadomym rozwijaniem kompetencji, a także technologiami, które wspierają proces uczenia się. Zwolennik indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Ma wielki dar, jakim jest dopasowanie się do umiejętności każdego ucznia. Matematykę wykłada w sposób niekonwencjonalny i wielokrotnie „na wesoło”.
Prywatnie tata Marianki i Rozalki.

Nauczyciel języka hiszpańskiego w klasach V i VII. Wychowawca klasy VII.

lena cegłowska

Lena Cegłowska-Lewińska


Absolwentka germanistyki Uniwersytetu Łódzkiego, dramaturgii otwartej w 
Collegium Civitas PAN i historii sztuki w perspektywie społecznej i politycznej. 
Stypendystka Goethe Institut.
 Projektantka ceramiki użytkowej. Edukacja to dla niej forma nawiązywania relacji i poszukiwania wzajemnych inspiracji. Interesuję się sztuką współczesną, designem i architekturą. Realizuje projekty artystyczno- kulturalne w Berlinie i w wielu miastach Polski. Współtworzy program Wychowania poprzez sztukę, prezentowany na konferencjach z cyklu „Sztuka Edukacji”, zainicjowanych przez Narodową Galerię Sztuki Zachęta. Działa z młodzieżą na plenerach twórczych oraz w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Autorka scenariuszy do wystawy Patrioci Codzienności w Muzeum Etnograficznym w Warszawie oraz wykładów i warsztatów ze sztuki współczesnej i architektury w Galerii Sztuki Arsenał w Białymstoku.


Zajęcia ze sztuki z klasami VI i VII.

 
 
 Benia Czerkawska

Benia Czerkawska

Mama 7 letniego Gucia. Nauczycielka z pasją. Wszechstronnie uzdolniona. Dzięki swoim umiejętnościom trenerskim wspomaga naszych nauczycieli w codziennej pracy z Dziećmi. Uważnie analizuje zmiany jakie dzieją się wokół alternatywnej pedagogiki oraz demokratycznych nurtów nauczania. Szuka najefektywniejszych rozwiązań, aby jej Uczniowie mogli autentycznie się rozwijać. Na co dzień uczy w gimnazjum i szkole podstawowej. Współpracuje z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, firmą Era Ewaluacji oraz Amnesty International na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zwolenniczka planowania efektywnej lekcji. Jej pasją są ludzie. Prywatnie gra w Teatrze O!Mam.

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Stosujemy je w celu jak najlepszego dostosowania naszego serwisu do Twoich potrzeb oraz w celach statystycznych i reklamowych. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies .

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij