Jeżeli szukasz dla swojego dziecka przyjaznego i bezpiecznego miejsca, które zapewni dobre wykształcenie, ale również zadba o jego psychikę, to jesteś w domu! 🙂
Nasza szkoła nie jest związana z żadną doktryną edukacyjną, opiera się na przede wszystkim na dobrej relacji nauczyciel-uczeń, bo to zawsze gwarantuje skuteczność nauki bez względu na koncepcje edukacyjne. Staramy się rozmawiać z dziećmi językiem serca, wykorzystując metody komunikacji NVC. Klasy są małe, max. 12 os.

Realizujemy rzetelnie podstawę programową, choć uważamy, że ilość materiału jest dla wielu dzieci zbyt obciążająca. W naszej szkole odnajdzie się uczeń, któremu zależy na dobrej edukacji i który chce mieć dobre wyniki w nauce, odnajdzie się również osoba, której rodzice stawiają na wolność i podążanie za potrzebami dziecka, nie chcąc wywierać na nim presji edukacyjnej. W tej szkole dzieci uczą się, bo chcą. Nie mamy ocen, sprawdziany są po to, żeby uczeń zorientował się, jaki jest jego poziom wiedzy, a nie po to, żeby zaliczyć czy sprawić przyjemność rodzicom :-). Od niego zależy, ile się nauczy. Budowanie wewnętrznej motywacji jest kluczem do dobrego nauczania, dlatego to, w jaki sposób nauczyciel nawiąże z dziećmi relacje jest najważniejsze. Zbudowanie autorytetu u uczniów jest bardzo ważne. Potem dopiero jest metoda, jaką będzie uczył.
Nauczyciel musi kochać dzieci i widzieć w każdym dziecku piękno. Nie ma złych i niegrzecznych dzieci! Trzeba tylko znaleźć klucz do duszy dziecka.

Szkoła to nie tylko edukacja, to także bardzo ważny aspekt budowania relacji społecznych. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, co się dzieję poza lekcjami, na przerwach. Uczymy nasze dzieci rozmawiać ze sobą w duchu empatii i tolerancji. Uczymy je jak pokojowo rozwiązywać konflikty metodą NVC. W naszej szkole nie ma miejsca na wykluczanie, dokuczanie, znęcanie się czy gnębienie, co stało się plagą szkół państwowych.

W filozofię naszej szkoły wpisuje się również poszanowanie natury, ekologia, zdrowy styl życia. Dzieciom w ciągu dnia serwowane są dwa zdrowe, smaczne i ekologiczne posiłki przygotowywane na miejscu. Nad menu czuwa Dominika Adamczyk, dietetyk TCM, dyrektorka szkoły. Dzieci nie przynoszą do szkoły swojego jedzenia ani napojów i przede wszystkim jest bezwzględny zakaz przynoszenia słodyczy oprócz świąt (urodziny, itp). Więcej o wyżywieniu tutaj. 

Nie jesteśmy zwolennikami nieograniczonego dostępu dzieci do elektroniki i wirtualnej rzeczywistości. W szkole dzieci nie używają telefonów. Doświadczanie i poznawanie świata przy użyciu wszystkich zmysłów jest dużo bardziej wartościowe niż na płaskim ekranie. Ten aspekt jest dla nas bardzo ważny!

Jesteśmy szkołą, która w ramach czesnego nie prowadzi edukacji religijnej. Rodzice we własnym zakresie zorganizowali zajęcia z Katechezy Dobrego Pasterza dla chętnych dzieci. Zajęcia odbywają się w naszej szkole zaraz po zakończeniu lekcji.

W naszej szkole nie również zajęć W-F. Ruch jest sprawą indywidualną, każde dziecko lubi inny rodzaj sportu. Nie mamy też sali gimnastycznej. Mamy za to dwie prawie godzinne przerwy, podczas których dzieci mają do dyspozycji wielki leśny ogród. Na dwór wychodzą również na krótszych przerwach, czyli w sumie 4 x dziennie. Nie mając telefonów w ręku, chętnie grają w piłkę, ganiają, bawią się w zaklepańca, jeżdżą na deskorolkach, rowerach i hulajnogach, trenują freestyle piłką, itp. … Ponieważ mają niewiele prac domowych, spora grupa naszych uczniów trenuje poza szkołą różne sporty: narciarstwo, judo, piłkę nożną, freestyle z piłką, tenis, pływanie i wiele innych.

 

Prac domowych jest tylko trochę, zdecydowanie mniej niż w szkole systemowej. 

Formalnie nasi uczniowie realizują obowiązek szkolny w edukacji domowej. Współpracujemy w tym obszarze ze szkołą Moracza w Sulejówku, gdzie nasze dzieci są zapisane na edukację domową.

Zdajemy sobie sprawę, że teoria zawsze brzmi świetnie, ale prawdą są ludzie, którzy ją tworzą, dlatego poznajcie nas osobiście 🙂

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Stosujemy je w celu jak najlepszego dostosowania naszego serwisu do Twoich potrzeb oraz w celach statystycznych i reklamowych. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies .

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij